תערוכה רביעית

זהו המשך לסדרת התערוכות של צילומים אותם הייתי תולה על קיר. התערוכות הקודמות היו: ראשונה, שניה ושלישית. שוב עלי להדגיש שכל צילום הוא קישור לתמונה מוגדלת ומומלץ לפתוח ולהסתכל על הפרטים מקרוב. עוד חשוב לדעת שגם הגרסה המוגדלת עדיין מוקטנת מאד יחסית לגרסה המקורית, וכל זה בגלל המקום באתר. כבר הספקתי לתלות כמה מהן על הקיר. הצילומים הבאים הם מקירות המשרד:

הצילום בראש הרשומה הוא ענן של זרזיר מצוי (באמריקה הם נקראים European Starling). כתבתי עליהם בעבר. בצילומים הבאים אני חוזר אל ענן הזרזירים ואל בז נודד (Peregrine Falcon) שמנסה לצוד אותם. בצילום של הענן הגדול הבז נמצא מימין למטה (יש להגדיל כדי להבחין ברור). יותר מאוחר בערב צילמתי תקריב ואז נותרו רק צלליות. אני מאד אוהב את האפקט של הצלליות שנוצר מהתאורה הנמוכה.

DSE_8383
European Starlings and Peregrine Falcon
DSE_8455
European Starlings and Peregrine Falcon

הסדרה הבאה היא של ציפור שאולי יכולה להקרא בעברית "ליבנית מושלגת" (Snowy Egret באנגלית) והיא קרובה מאד ונראית כמעט זהה ללבנית קטנה הידועה בארץ. הן נפוצות מאד אצלנו ויש לי הרבה צילומים שלהן. בחרתי שלושה מעניינים. בראשון, ציפור בוגרת במופע רגיל, אבל זו אחת הדוגמאות היפות של השתקפות במים. בשניה, ציפור בוגרת אבל מאד לא אופיינית. יש לה כתמים חלודיים, וזה הפרט היחיד שידוע לי עליו בצבעים כאלה. יש מי שמשער שהפרט הזה הוא אולי הכלאה עם אנפית הבקר. בצילום השלישי, שלושה אפרוחים פורשים כנף (רק לייצוב, לא לתעופה). מבנה הכנף נראה יפה כאשר הנוצות עדיין דלילות.

DSE_9057
Snowy Egret
DSE_7913
Snowy Egret
DSC_2686
Snowy Egret

בצילום הבא קן של ציפור על אותו עץ ובאותו זמן כמו בצילום הקודם של הלבניות. הפעם זו אנפת־לילה שחורת־כיפה (נפוצה מאד גם בארץ). הבוגר נראה מאחור, ועוד אפרוח קטן מציץ מהקן למטה. היו על אותו עץ הרבה קינים…

DSC_2739
Black-crowned Night Heron

כמו בתערוכות הקודמות אוסיף צילום נוף. הפעם, עגורים עפים מעל Mount Diablo, בערך שעה וחצי נסיעה מהבית. כתבתי על העגורים בעבר, וזו תמונה נדושה וקלאסית של העגורים שבים למקום השינה שלהם. אבל צלליות של ציפורים בשקיעה תמיד יוצאות טוב.

DSC_9276
Sandhill Cranes over Mount Diablo, California

הצילום הבא לא מוצלח מבחינה אומנותית (לדעתי). אבל הנושא מאד מעניין אותי. יש בו שני ברווזים זכרים ממינים קרובים. מימין זהו ברווז אמריקני (ככה הוא נקרא בעברית!), ובאנגלית הוא נקרא American Wigeon. הברווז האמריקני נפוץ מאד אצלנו, אבל מזדמן נדיר מאד לאירופה המערבית. משמאל מצולם ברווז צהוב־מצח (Eurasian Wigeon) שקרוב לו מאד. זהו ברווז נפוץ באירופה ובארץ ומזדמן נדיר לאמריקה. נחמד להשוות אותם זה לצד זה (צולם אצלי בעבודה).

DSC_1387
Eurasian Wigeon and American Wigeon

השניים הבאים הם שני פרטים שונים של "מרגון בינוני" (Red-breasted Merganser) שהוא מין של ברווז, למרות צורת המקור המאד לא אופיינית לברווזים. הם נפוצים בצפון אירופה ובאמריקה ומזדמנים נדירים מאד לארץ. לא ברור לי איזה מהצילומים מושך אותי יותר. באחד ההשתקפות ברורה יותר ובשני הציפור עצמה יותר מרשימה.

DSE_9307
Red-breasted Merganser
DSE_9480
Red-breasted Merganser

תחום העניין שלי הוא כמובן ציפורים, אבל אני שמח מאד לפגוש גם בעלי חיים אחרים בטיולים. הראשון, נחש קטן הנקרא Ring-necked Snake (על שם חגורת הצוואר הכתומה שלו). כאשר הוא בלחץ, הוא מקפל את הזנב להראות צבע כתום בוהק, ומשפריץ ריח מסריח כמו בואש. היד המחזיקה בו הסריחה כמה שעות אחר כך. בצילום השני, חמורים הגדלים פרא בקליפורניה ונבאדה. הצילום הוא מהדרום, מדבר מוהבי, בצד הקליפורני של הגבול בין המדינות.

SONY DSC
Ring-necked Snake
DSC_1046
Wild Burro – Equus asinus

אסיים עם שתי ציפורים. בצילום הראשון, Black Skimmer (בעברית זה נקרא "גיזרן" משום מה). ציפור בצבעים יפים, ועם מקור משונה. הצד התחתון ארוך בהרבה מהצד העליון. היא דגה דגים בתעופה, כאשר רק החלק התחתון של המקור בתוך המים. ברגע שהיא מרגישה התנגדות, נסגר המקור, ואם היה שם דג, אז יש לה מה לאכול. בצילום השני, ברבור מצוי. באמריקה יש הרבה מהם שהגיעו כפליטי תרבות, אבל חלק גם מגיע באופן טבעי מצפון אירופה. בכל מקרה, המחזה שעשע אותנו מאד: הציפור נראית כמו פריסקופ מעל התעלה בה היא שוחה.

DSC_2512
Black Skimmer
DSE_8282
Mute Swan

 

5 תגובות בנושא “תערוכה רביעית

  1. קודם כל, זה ממש מגניב שאתה מדפיס ותולה תמונות במשרד. בהחלט שווה 🙂
    מבחינת התמונות, במיוחד התפעלתי מהזרזירים והבז, ומה-black skimmer. הוא מוקף שחפיות, נכון? במבט ראשון הן נראות כמו "הילדים" שלו.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s