תערוכה חמישית

זהו המשך לסדרת התערוכות, צילומים שהייתי מדפיס ותולה על הקיר. היו ארבע רשומות קודמות בסידרה: ראשונה, שניה, שלישית ורביעית. כמו בכל רשומה, כל צילום הוא קישור לתמונה גדולה יותר. אני ממליץ לפתוח להסתכל בפרטים.

בראש הרשומה, צילום של ברווז הנפוץ מאד גם בארץ וגם בארה"ב: Northern Shoveler (מרית צפונית). אחד הדברים שקשה מאד לצלם היטב הוא העצים הגדולים של קליפורניה. הבעייה היא קנה המידה: אם רק מצלמים יער, קשה לראות בצילום שהעצים כל כך גדולים. זה הקסם של היער הזה. בפעם הזאת אני חושב שהצלחתי. פתחו את הצילום ותבחינו בתחתית בבקתה ולידה אנשים. קנה המידה של העצים הופך לברור יותר. הגבוה ביותר שם הוא כמעט בגובה מאה מטרים.

SONY DSC
Mariposa Grove in Yosemite National Park

הבאים בתור הם ציפורים צבעוניות שפגשנו בשמורות של דרום טקסס. הן הופיעו כאן בעבר, אבל הן מוצאות חן בעיני מספיק להופיע שוב. עיקר העניין שלי הוא הצבע של הנושא.

DSD_5562
Altamira Oriole
DSD_5334
Northern Cardinal – male
DSD_6119
Northern Cardinal – female
DSD_5567
Green Jay

פעם אחת ויחידה יצא לי לראות סנאי יונק. זהו סנאי אדמה הנפוץ אצלנו מאד (California Ground Squirrel), אבל למיטב ידיעתי הם בדרך כלל יונקים במחסה, בתוך המחילות שלהם. אחריו הוספתי עוד שני Chipmunk כי הם חמודים.

DSD_1000
California Ground Squirrel
DSE_4011
Least Chipmunk
DSE_4400
Yellow-pine Chipmunk

הנושא הבא הוא מושבת קינון של קורמורנים. הצבע הכחול מתחת למקור מופיע רק בעונת הרביה.

DSD_1243
Brandt's Cormorant

שני צילומים של אותו מין ברווז, שבעיניי יש לו יופי מיוחד: Surf Scoter (קטיפנית משברים). הקבוצה באוויר היא בשייט ימי בצפון קליפורניה, והברווז הבודד הוא מדרום קליפורניה.

SONY DSC
Surf Scoter
DSE_9303
Surf Scoter

עוד ציפור לחוף הים, ציפור קטנה מאד שנקראת Snowy Plover. הם נדירים ונחשבים בסכנת הכחדה, וחיפשנו אותם במשך הרבה שנים. בסופו של דבר מצאנו כמה שלא פחדו מאיתנו ונתנו לצלם מקרוב.

DSD_3427
Snowy Plover

הציפור הבאה גם היא נמצאת בארץ, אבל רק במרומי החרמון: Horned Lark (צחיחנית החרמון). אצלנו היא נפוצה גם אפילו בגובה פני הים.

DSF_3852
Horned Lark

שני הצילומים הבאים הם של ציפור עם דג. בראשון, זוהי שחפית בדיוק ברגע בו תפסה את הדג. השני הוא שָׁלָךְ, ואת הדג שלו כבר התחיל לאכול.

DSE_9196
Forster's Tern
SONY DSC
Osprey

לסיום: מגדיר הציפורים (האמריקאי) מזהיר מפני זיהוי ודאי של ציפורי חוף באמצעות צבע הרגליים. גם לציפור הבאה, שקוראים לה Yellowlegs על שם רגליה. הסיבה להזהרה היא שבחוף יש בוץ ובהרבה מקרים צבע הרגל מוסתר על ידי בוץ. במקרה של הצילום הבא, הבוץ לא הספיק להסתיר הכל, והצילום יוצא יפה לדעתי. הוספתי אחריה גם צילום ברווז בו הבוץ מסתיר את הראש.

DSF_0754
Lesser Yellowlegs
DSC_1318
Canvasback

תגובה אחת בנושא “תערוכה חמישית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s