צילומי אביב 2019

בראש הרשומה: שני הצלמים PappaQuail and ElderChikaQuail. למי שתוהה, הציוד שלי הוא מצלמה Nikon D500 עם עדשה Nikon 200-500mm. הציוד של הבת: מצלמה Nikon D7100 עם עדשה Nikon 70-300mm. הצילומים ברשומה הנוכחית הם תערובת של שני הצלמים (פרט לפתיחה שצילמה MammaQuail). כל צילום מסומן עם שם הצלם. כל הצילומים הם מהאביב הנוכחי. הבת הגדולה התחילה להשתתף בתחביב שלי של צילום בעלי חיים, וזיהויים. היא טובה הרבה יותר ממני בזיהוי קולות ציפורים וגם בחיקוי בקולות.

כמה מהצילומים היא צילמה באתר קמפינג בו לא הייתי איתן – בצפון קליפורניה באיזור שנקרא Gold Country כי שם התחילה הבהלה לזהב המפורסמת של קליפורניה. בפסח, היינו בהרכב משפחתי מלא, עם עוד משפחה בטיול קמפינג בשמורה דרומית לנו שנקראת Ventana Wilderness. היו שם קניון עם נחל זורם, יער, הרבה Poison Oak, יתושים בכמויות מסחריות, וגם ראינו כמה דברים חדשים. בנוסף, היינו בטיול של תנועת הנוער של הבנות (שנקראת 4H) בפארק איזורי שנקרא Alum Rock ושם צילמנו יחד כל מיני ציפורים ופרפרים, ומשם גם הצילום שלנו יחד – מנסים לצלם יונה אמריקאית גדולה. אבל אתחיל עם צילומים מהבית.

הַנַּקָּר בלאומילך

DSF_4544
Nuttall's Woodpecker, male, named Blaumilch

בשבועות האחרונים אנו שומעים קולות רמים מעמוד החשמל שמול הכניסה לבית. אלה קולות של הנקר המצולם למעלה (כתבתי כבר על נקרים כאלה). אין לי מושג מה יש לו לחפש בעמוד החשמל, כי הוא לא חופר קן חדש. כל פעם הוא מוצא נקודה אחרת ומתחיל לקדוח עם צלילי ריסוק רמים. אני מדמיין לי שהוא מוציא גיר לבן מכיס חליפת המשוגעים שלו, מסמן איקס על העץ, וחופר. אני קורא לו בלאומילך, על שם החופר המפורסם ששיגע שכונה שלמה. אני מנסה לצפות בטלביזיה, אבל הניקורים נשמעים כאילו מישהו דופק לי בראש.

DSD_8401
חתולה במשקל תשעה קילו

סתם רציתי לשתף. ואם כבר מתלוננים על בעלי חיים, אז התחלתי לקרוא לחתולים שלנו Brexit, בעיקר לגדולה ששמה הקודם היה "מיקה" (ומופיעה בצילום ממעל). למיטב הבנתי, היתה זו שרת החוץ של צרפת, שהתחילה במנהג זה. היא טענה שהיא קוראת לחתול שלה Brexit, כי הוא מיילל שהוא רוצה לצאת החוצה, אבל כשפותחים לו את הדלת הוא נעמד בפתח ומסרב להחליט מה הוא רוצה. לנו יש ארבעה חתולים, ולכולם מתאים השם הזה, אבל לשניים מהם במיוחד. לא כל חתול הוא כזה. היתה לנו פעם חתולה שהשם "זוּזִי" התאים לה ביותר (זה כמובן נלקח מ"זרעים של מסטיק", אבל היה מדוייק ביותר).

בעלי חיים חדשים, ובעלי חיים נודדים

20190420_201135
Western Spadefoot Toad
DSF_4279
Southern Alligator Lizard

בטיול פסח ראינו שני בעלי חיים שחדשים לי לחלוטין, לפחות מבחינת צילום. הראשונה, קרפדה שהצילום שלה לא מוצלח ביותר אבל היה שיתוף פעולה שלי עם שתי הבנות. את הקרפדה מצאה הבת הגדולה באתר בו ישנו בלילה. זהו צילום לילה – אז שתי הבנות האירו על הקרפדה עם פנסים, ואני השתמשתי בטלפון לצילום, כי לא היה ציוד אחר זמין באותו רגע, לפני שהקרפדה קפצה ונעלמה. בצילום השני, לטאה די גדולה (20 סנטימטר) שאנו פוגשים בפעם הראשונה (ראינו שתיים כאלה).

DSF_4485
Lazuli Bunting, male

כמובן, איך אפשר אביב ללא ציפורים נודדות. יש אצלנו די הרבה ציפורים שחולפות באביב, וחלקן אנו רואים לעיתים נדירות. הצילום ממעל של Lazuli Bunting היה מרגש במיוחד, כי זו ציפור עם צבעים מרשימים שאנו רואים מעט מאד, פעם ראשונה שלי קרוב לבית, ועוד יצא טוב. הפעם ראינו יותר מאחת, והצילום שלי יצא מוצלח.

היו גם המון סנוניות, ורובן ממין נודד שאינו נפוץ אצלנו. דווקא הסנונית החומה שנראית פשוטה (Northern Rough-winged Swallow) היא זאת שקשה לנו לראות. את שתי הצבעוניות (Tree Swallow and Violet-green Swallow) אנו רואים הרבה לידינו. בשביל צילומי סנוניות היה צריך את הציוד שלי, כי הוא רגיש יותר ומגדיל טוב יותר. הבת הגדולה תקבל שדרוג של הציוד כאשר תשתפר יותר עם הציוד הנוכחי.

את עבי המקור (Black-headed Grosbeak) צילמנו בטיול הקרוב לבית. זו פעם ראשונה שאני רואה את הציפורים האלה באיזור שלנו. (כתבתי עליהם, מתוך טיול למזרח קליפורניה). משום מה אני ראיתי רק נקבות והבת ראתה רק זכרים.

DSF_4533
Bullock's Oriole, female

את הטיול התחלנו במגרש החנייה בו אמרה הבת שראתה משהו צהוב/כתום עף מאחורי העצים. היא טענה שזהו זהבן (Oriole) או עב מקור. לא ידוע מה היא ראתה כי למרות חיפושים נרחבים, הציפור נעלמה. אבל בסןף הטיול אחרי כל עבי המקור, צילמתי גם זהבן.

DSF_4414
Band-tailed Pigeon
DSF_4464
Mourning Dove

היונה העליונה (Band-tailed Pigeon) היא ציפור נודדת של החוף המערבי של ארה"ב ומקסיקו. בדרך כלל לא רואים הרבה מהם. זאת היונה ששנינו כיוונו אליה את המצלמה בזמן שאשתי צילמה אותנו. היונה השניה אינה נודדת, אבל גם היא אמריקאית: Mourning Dove. בשנים האחרונות ירד מספר היונים המקומיות (אמריקאיות). במקומן נכנסו הרבה פולשים אירופיים: תור הצווארון. אלה ציפורים שמאד מקובלות לגידול, אבל אוכלוסיות שלהם השתחררו והתרבו ותוך עשר שנים זו הפכה להיות היונה הנפוצה במערב ארה"ב.

תרנגולי הודו

DSC_9728
Wild Turkey, female
DSC_9740
Wild Turkey, male

תרנגול הודו (בעברית הוא נקרא "הוֹדָן בָּר") הוא ציפור בר של צפון אמריקה ונפוצה בכל היבשת. הם מסתובבים גם בשכונה אצלנו ואפילו נכנסו לגינת הבית. אלה ציפורים ענקיות, אבל מסתבר שהם יכולות לעוף. .כל הצילומים הם של הבת הגדולה, כי היא הצליחה הרבה יותר ממני בצילומם. הבוגרים הם מאתר המחנאות בו לא הייתי. ראינו יחד אחת בוגרת שהתעופפה פעמיים. הצילום אמנם מטושטש, אבל אני לא הצלחתי בכלל לצלם תרנגול הודו עף, אז זה הישג יפה. הנה הוכחה מצולמת:

DSC_9827
Wild Turkey, flying female

פרפרים

לא רק ציפורים צילמנו. יש אצלנו הרבה פרפרים, במיוחד באביב, כאשר יש גם הרבה פרחים. כמובן, צילומי פרחים זו עבודה של אשתי, אז מי שמעוניין בפרחים יאלץ להמתין עד שהיא תכתוב על זה בבלוג שלה. הנה מבחר פרפרים יפה. הפעם לביתי יצאו הצילומים הטובים יותר.

DSC_9911
Pale Swallowtail
DSC_9927
Variable Checkerspot
DSF_4469
Echo Azure
DSF_4448
California Sister

מבחר של שאר צילומי אביב

DSF_4476
Red-tailed Hawk

כשעברתי על הצילומים עם הבת (לצורך הרשומה), היא אמרה שאני חייב להוסיף את הצילום של העקב אדום הזנב. כתבתי עליהם בעבר. הצילום הזה יצא זהה לחלוטין לצילום שמופיע בעטיפת מגדיר Sibley במהדורתו הראשונה. היא כל כך התלהבה מהשחזור המדוייק, שהתעקשה שגם זה יופיע פה.

DSC_9805
Acorn Woodpecker Granary
DSF_4525
Acorn Woodpecker

כתבתי רשומה שלמה על נקר הבלוטים. הפעם אני צילמתי אחד מציץ מתוך קן משפחתי בעץ אקליפטוס, וביתי צילמה את המזווה שבנו בעמוד תאורה.

ולסיום אוסף צילומים קטן של ביתי.

ועוד אוסף קטן של צילומים שלי.

4 תגובות בנושא “צילומי אביב 2019

  1. התמונה הראשונה של שניכם ממש מקסימה! אני מודה שהכי התלהבתי ממנה (וכמובן שאני שולחת חיבוק למצולמים, לצלמת ולזו שלא צילמה או צולמה!)
    האפרוחית השתפרה מאד מאד בצילום – יש כאן כמה תמונות ממש נפלאות שלה! ואיזה יופי של מפגשים ותמונות בכלל!
    לביקור הבא שלי אני מזמינה מפגש עם זהבן… ראיתי אחד פעם אחת בארץ, וזהו.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s